Aktuality‎ > ‎

Další body to tabulky pravdy

přidáno: 1. 5. 2011 13:57, autor: Stanislav Hradilík   [ aktualizováno 2. 5. 2011 3:04 ]
V sobotu 30.4.2011 jsme poprvé navštívili soupeře v Hrabišíně, obci vzdálené od Přerova přes 80 km. Cestu jsme po delší době absolvovali společně - autobusem.

Zápas starších žáků byl zahájen v 9:00 a již po dvou minutách byl rozhodčím přerušen - ukázalo se, že tmavě modré dresy našich se pletou s tmavě zelenými dresy domácích. V první půli to vyřešily žluté "rozlišováky" a do druhé půle nastoupili domácí v oranžových dresech. Úvod zápasu byl z naší strany zřejmě poznamenán brzkým vstáváním a dlouhou cestou. Naši působili ospale, byli pomalí a nedůrazní.  Teprve po deseti minutách se vzpamatovali a začali hrát hru, kterou jim ordinuje trenér Josl - rychlé výměny míče a kombinace ala Barcelona. Ale také již tradičně začali i zahazovat šance. Domácí na nás v první půli nestačili a jen vinou naší špatné koncovky skončil poločas pouze dvougólovým rozdílem. Dan Grepl nejdříve proměnil jednu ze svých třech vyložených gólovek a poté se prosadil náš vlasatý hlavičkář Filip Přehnálek - po centru nejprve hlavičkoval do břevna a následně odražený míč dopravil do branky. V druhé půli převaha našich pokračovala a brzy to bylo 4 : 0, když Danek Grepl dovršil svůj další hattrick. Nutno ale podotknout, že zahazování vyložených šancí začíná být na pováženou. V tomto zápase se to netýkalo jen Dana Grepla ale i Vojty Koplíka nebo Dominika Švejnocha, kteří se ocitli zcela sami před brankářem soupeře, ale nedokázali skórovat.

Za stavu 4 : 0 se naši již cítili pány situace. Ale jejich lehkomyslnost a fatální chyby zápas ještě dosti zdramatizovaly. Nejprve nechali obránci zcela bez povšimnutí útočníka soupeře, který zachytil špatný výkop našeho brankáře a bez velkého rozmýšlení jej vrátil prudkou střelou ze 20 metrů do naší sítě. Druhý gól jsme soupeři vyloženě věnovali. Špatná komunikace mezi brankářem a stoperem dala útočníkovi domácích dostatek času na to, aby mezi ně vběhl, vzal jim míč a pohodlně skóroval. Domácím najednou narostla křídla, ale naštěstí již do konce zápasu zbývalo jen deset minut a tak se podařilo dvougólový náskok ubránit.

Sokol Hrabišín - KMK Přerov     2 : 4     ( 0 : 2 )
branky: Grepl 3, Přehnálek

Překvapením tohoto kola jsou porážky prvních dvou týmů tabulky. Vedoucí 1. SK Prostějov  prohrál se 14. Náměští a druhý Jeseník ztratil body v Chomoutově (6.). My jsme se díky vítězství posunuli na deváté místo a na osmé Nemilany ztrácíme 5 bodů.

Mladší žáci vstřelili soupeři stejný počet branek jako jejich starší kamarádi, ale dostali o jednu méně. I oni si ale vezou z Hrabišína tři důležité body.

Sokol Hrabišín - KMK Přerov     1 : 4    ( 0 : 2 )

Mladší žáci zůstávají sedmí. Na pátý Prostějov a šestý Chomoutov ztrácejí dva body.

Další kolo  je na pořadu již ve středu 4.5.2011. V 16:30 přivítáme doma Velký Týnec. A hned v sobotu 7.5. v 9:00 k nám přijedou soupeři z Nových Sadů