Aktuality‎ > ‎

SEZÓNA 2012/2013 ZAHÁJENA ÚSPĚŠNĚ

přidáno: 19. 8. 2012 12:28, autor: Vedení oddilu KMK ZUBR Přerov   [ Aktualizováno 20. 8. 2012 5:26 uživatelem Fotbal Prerov ]
První mistrovské zápasy krajského přeboru dorostenců jsme viděli v neděli 19.8.2012. V obou kategoriích dorostenci pod hlavičkou 1.FC Viktorie Přerov naplno bodovali.

V zápase staršího dorostu (U18) byl k vidění nepříliš pohledný fotbal plný ztrát, urputných osobních soubojů a nepřehledných situací před oběma brankami. Po bezbrankové první půli se ve druhém poločasu trefili Dlouhý, Mazur a Vít Rytíř a stanovili konečné skóre na 3 : 0 - stejně jako v prvním zápasu ve Šternberku. Díky lepšímu skóre tak po dvou kolech vedou tabulku krajského přeboru před Nemilany.

1.FC Viktorie Přerov    -    Slovan Černovír    3 : 0    ( 0 : 0 )
branky: Dlouhý, Mazur, Rytíř Vít

V tabulce mladšího dorostu (U16) bude situace trochu méně přehledná, neboť soutěž absolvuje pouze 7 týmů. Šternberští nenasadili do soutěže mladší dorost, takže pro nás byla tato neděle prvním hracím dnem. A nezačali jsme špatně - první šanci měl již v 6.minutě Koplík, ale na centr Klimka bohužel nedosáhl. V 8.minutě pak zachránil hosty jejich brankář když s námahou vyrazil střelu Filipa Rašky. Soupeři se v první půli dařilo ze zatažené obrany úspěšně eliminovat naši útočnou snahu. Rezignoval na kombinaci a spoléhal jen na rychlé protiútoky. Při jednom z nich musel zatáhnout za záchrannou brzdu Michal Koutný. Z následného přímého kopu dostal v 18. minutě zápasu  hosty do vedení Beránek. Naši se naštěstí nenechali znervóznit a i za nepříznivého stavu dál hráli svoji hru. Do poločasu se však skóre již nezměnilo a do šaten jsme odcházeli s jednobrankovým mankem. Teprve po přestávce jsme naši převahu dokázali zúročit. V 53. minutě po rohovém kopu se míč dostal ke Skopalovi - jeho střela překonala brankáře hostí, ale odrazila se od břevna do země a teprve důraz Dlouhého a jeho hlavička znamenala srovnání skóre na 1:1.  V té době již hostujícím začal docházet dech. O pět minut později po střele Rašky a následném pokusu Klimka je od gólu zachránila jen tyč.  Další šanci na změnu skóre měl v 60. minutě Dlouhý z přímého kopu. ale jeho střela těsně minula branku. Lukáš Dlouhý byl při chuti a v 64.minutě to byl právě on, kdo po rohovém kopu Dostála z bezprostřední blízkosti otočil vývoj zápasu na 2:1V 71. minutě po akci Rašky a Ilíka odmítl další šanci Koplík, když jeho slabou dorážku gólman bez problémů zlikvidoval. Poté se dostali do šance i hosté - v 74. minutě zlikvidoval brankář Schwan jedovatou střelu kapitána hostí Slouky. Soupeře definitivně srazil do kolen v 77. minutě Ilík, když po centru Koutného nadvakrát překonal brankáře hostí a uzavřel skóre utkání na 3:1.

1.FC Viktorie Přerov   -    Slovan Černovír    3 : 1    ( 0 : 1 )
branky: domácí - Dlouhý 2, Ilík