Aktuality‎ > ‎

MLADŠÍ DOROSTENCI BODOVALI VE VELKÉM TÝNCI

přidáno: 9. 9. 2012 11:47, autor: Vedení oddilu KMK ZUBR Přerov   [ Aktualizováno 9. 9. 2012 12:28 uživatelem Fotbal Prerov ]

Naši mladší dorostenci odehráli v neděli 9.9.2012 ve 14:00 hod mistrovské utkání na hřišti ve Velkém Týnci. Od začátku utkání měli převahu a kontrolovali míč, ale jejich útočné pokusy končily většinou daleko před brankou soupeře. Zejména díky naši nemohoucnosti v koncovce se hra postupně vyrovnávala, a když se již zdálo, že první poločas skončí bez branek, soupeř udeřil. Po jedné z chybných rozehrávek uprostřed hřiště nestačila naše obrana zachytit rychlý protiútok po pravé straně a Guba pár vteřin před koncem otevřel skóre a rozjásal domácí fanoušky.

Hned po půli jsme domácí opět přitlačili a konečně začaly padat i branky. Ve 44. minutě zahrával Struška přímý kop z levé strany. Jeho střelu k pravé tyči gólman domácích neudržel a Koutný díky svému důrazu za pomoci domácího obránce dotlačil míč do brány a vyrovnal na 1:1. Obléhání domácí branky pokračovalo. V 54. minutě centroval zprava do šestnáctky Matulík a hlavičku Ilíka domácí gólman jen s námahou vyrazil. Po následné skrumáži v pokutovém území se míč dostal k Raškovi a ten nekompromisní dělovkou otočil skóre na 1:2. O tři minuty později našel Dostál krásným a překvapivým pasem z vlastní půle Hradilíka, který si naběhl za obranu a obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře. Po střetu sice zůstal chvíli otřesený, ale bylo to 1:3. A trvalo jen dalších 5 minut a vedli jsme již o 3 branky, když po individuální akci Jurníka po levé straně doklepl jeho centr za záda brankáře Koplík.

Naše tříbrankové vedení však paradoxně dostalo na koně domácí. Naši jim totiž zcela přenechali iniciativu a přispěli tak ke zdramatizování závěru zápasu. V 70. minutě jsme přílišným klidem v obraně nabídli šanci ke snížení náskoku Coufalovi, který Goldemundovu přihrávku proměnil v druhý gól domácích. V samotném závěru jsme měli i notnou dávku štěstí. V 76. minutě Schwan jen s námahou vyrazil přímý kop domácích a následnou dorážku vykopával z naší brankové čáry Skopal. V podstatě stejná situace se opakovala znovu minutu před koncem zápasu a znovu nás od katastrofy na poslední chvíli zachraňoval Skopal. Naštěstí vzápětí přišel konečný hvizd rozhodčího a my jsme se mohli začít radovat z důležitého tříbodového vítězství, které nás posunulo na druhé místo v tabulce. Za týden jedeme do Mohelnice bojovat o čelo tabulky krajského přeboru mladšího dorostu.

Sestava: Schwan - Raška, Skopal, Dostál, Matulík - Goldemund, Koutný, Struška, Hradilík - Ilík, Koplík, Střídali: Přehnálek, Matlocha, Jurník

TJ Sokol Velký Týnec     -    1.FC Viktorie Přerov „B“         2 : 4     ( 1 : 0 )
branky: domácí - Guba, Coufal, hosté - Koutný, Raška, Hradilík, Koplík