Aktuality‎ > ‎

V DERBY ZVÍTĚZILO KMK ZUBR PŘEROV

přidáno: 17. 9. 2015 2:07, autor: Fotbal Prerov   [ aktualizováno 10. 11. 2015 9:12 ]
1.FC Viktorie Přerov - KMK Zubr Přerov    2 : 3    (0:2)

branky: 9. Hradilík (0:1), 37. Přehnálek (0:2), 67. Tomek (1:2), 69, Vajda (2:2), 75. Goldemund (2:3)
160 diváků !

Přinášíme vyjádření k přerovskému derby převzaté z webu 1. FC Viktorie Přerov (autor článku Luděk Judas):

Komentář trenéra 1.FC Viktorie Přerov Tomáše Vajdy:
"V první půli jsme nehráli dobře a navíc inkasovali ze standardek dost laciné dvě branky. Samozřejmě, že v poločase jsme si řekli své. V prvníh dvaceti minutách druhé půle jsme hráli tak, jak by to mělo vypadat. Napadání, pohyb, okamžité řešení situace bez jakýchko-li prováhání a odvaha v osobních soubojích. To přineslo i ovoce v podobě vyrovnání. Pak se tyto dobré vlastnosti vytratily a s nimi i úroveň našeho výkonu. Navíc opět po standartní situaci, stereotypně zahrávaném  rohovém kopu do branky, dostaneme rozhodující gól."

Komentář trenéra KMK Zubr Přerov Karla Josla:
"Jsem samozřejmě rád za vítězství a jsme rád, že si na stadion našlo cestu více diváků jako včera na mužskou divizi. Podařilo se nám ze standardek utéci na dvoubrankový náskok a je velká škoda, že jsme ještě v prní půli neproměnili jasnou příležitost. Myslím, že jsme byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Je dobře, že to soupeř nezabalil a na začátku druhého dějství nás uzavřel, vytvářel si šance a dokonce vyrovnal. K jeho škodě, že v nastavené laťce nepokračoval a bylo vidět, že jeho síly ubývají a nebezpečí pro nás bylo čím dál menší. Gól po rohovém kopu pak stačil, abychom v derby mohli slavit vítězství. Kluky musím pochválit."

Oba komentáře trenérů výstižně vystihují průběh zápasu, který měl výborný náboj derby a navíc diváckou kulisu takovou, kterou mu mohou závidět i utkání dospělých na vyšších úrovních. Domácí obdrželi v první půli dvě branky ze standardních situací. Je těžko posoudit, zda lze při nich ukázat na osobní chyby při bránění. Ale pokud jsou tyto stereotypně zahrávány, tak by si bránící tým měl dávat větší pozor. Zřejmě bouře v šatně domácích o přestávce donutila svěřence trenérů Vajdy a Korala k zapnutí na vyšší obrátky, což znamenalo také srovnání účtu souboje. Potom však možná sebeuspokojení z vyrovnání a zřejmě i značný úbytek sil způsobily, že se hra vyrovnala a misky vah naklonili hosté na svou stranu opět po standardní situaci, rohovém kopu, rozhodující brankou na 2:3. Pikantní zápas to byl i z pohledu druhého hostujícího trenéra Radko Dubravského, který donedávna trénoval domácí U19 1. FC Viktorie Přerov.